Bicyklovanie zdravo a dobre

Krajinou za pohodou a zdravím

Cestný alebo krosový bicykel?

Prezeráte si fotografie z práve skončenej cyklistickej sezóny a uvažujete, na akom bicykli vyrazíte na jar opäť von? Som na tom podobne. Roky jazdím na horskom bicykli, nielen po lesných a poľných cestách, ale aj po asfaltkách a keď ma na cestách medzi dedinami predbiehajú borci, ktorí sedlajú cestné bicykle, tak uvažujem na také presedlať, aspoň na niektorých výletoch. Ale zaujímajú ma aj krosové bicykle. Ktoré si vybrať?


Horské bicykle u nás majú svoje miesto preto, že chceme mať možnosť pohodlne prejsť ako dobré cesty, tak horšie cesty tretej triedy a radi máme lesné cesty. A je pravdou, že na širokých pneumatikách, ktorými sú opatrené horské bicykle, sa jazdí pohodlne aj bez odpruženej prednej vidlice. Hravo zdoláte kadejaké stúpanie a nezastaví vás ani nespevnený povrch.

bike

Zo svojej single minulosti ale mám stále v pamäti svoj prvý krosový bicykel, s ktorým som jazdieval v podstate rovnaké trasy, ako teraz. A pamätám sa, že som dosahoval väčších maximálnych aj priemerných rýchlostí, než teraz. Je pravda, že som nejazdil s partnerkou a tiež som bol o niečo mladší. Ale pamätám sa, ako sa mi zdolávali prudké kopce. Krosové bicykle odporúčam kamarátom, ktorí radi jazdia po okreskách a do prírody zavítajú len občas po udržiavaných poľných cestách.

Cestné bicykle ma fascinujú svojou technickou krásou a dokonalosťou aj rýchlosťou, ktorú na nich jazdec dosiahne. Keď sa rozprávam s kamarátmi, trochu im závidím, akú vzdialenosť na nich za jeden deň dokážu uraziť. Takisto na svojom horskom bicykli Author ujdem za deň stovku, ale mi to trvá trochu dlhšie, než im.

cyklisti

Tento výrobca ponúka svoje značkové bicykle pre milovníkov horskej cykloturistiky, tak pre jazdcov po asfaltových cestách. V ponuke sú krosové bicykle aj bicykle pre voľný štýl, všetko mysliteľné cyklopríslušenstvo, prilby, doplnky a cyklistické oblečenie. Špeciálne bicykle Author Sport Lady sú navrhnuté tak, aby sa na nich dobre jazdilo ženám, reflektujú ich inú stavbu tela, než máme my muži. Aj preto moja priateľka so mnou jazdí rada na bicykli, pretože sa netrápi na bicykli pánskom.

v prirode

Aj keď je začiatok budúcej sezóny možno ešte ďaleko, už dnes si vyberte svoj nový bicykel tak, aby vám cyklistika a cykloturistka prinášala radosť!


Nechajte správu

Vaša emailová adresa nebude zverejnená

Môžete použiť tieto HTML tagy a atribúty:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.