Bicyklovanie zdravo a dobre

Krajinou za pohodou a zdravím

Moderné a kvalitné cyklistické bundy

Športovanie je radosť, keď používate kvalitné vybavenie a dobré oblečenie. Zakaždým, keď na jar vyrážate na svoju obľúbenú cyklotrasu alebo vybehnete na bežecké kolečko, musíte myslieť na premenlivosť počasia a rýchle ochladenie, keď zájde slniečko, napríklad len za mraky. Dobrá bunda musí nielen zahriať a nechať telo dýchať, ale najmä nesmie byť ťažká a nesmie prekážať. Aké cyklistické oblečenie si vybrať?


Keď sa chcem navečer po práci previesť na bicykli, nechcem voziť zbytočnú záťaž. Viem, že sa ochladí, keď sa budem vracať. Nechcem sa potiť v prvej polovici trasy ani prechladnúť v tej druhej. Preto vyrážam v ľahkom tričku a veziem si so sebou ľahkú bundu. Aké vlastnosti by malo spĺňať cyklistické oblečenie, aby ste ho radi nosili?

V prvom rade nás musí chrániť v nepriaznivom počasí. Teda pred studeným vetrom i dažďom, ktorý nás občas môže na bicykli zastihnúť, keď vyrazíme do kopcov za mestom. Materiál bundy musí nechať naše telo dýchať, prepúšťať pot von, ale nedovoliť vode z dažďa, aby nás premáčala a ochladila. Pretože keď je nám zima, ťažko sa šliape do pedálov a cesta domov by bola v takýchto podmienkach náročná a dlhá.

cyklisti

Tieto vlastnosti spĺňajú moderné materiály, z ktorých je vyrábané športové oblečenie pre cyklistov, ale aj bežcov a vyznávačov iných športov či vychádzok do prírody. Ale nielen kvalitné materiály robia outdoorové oblečenie obľúbeným. Šmrnc mu dodávajú moderný strih a originálny vzhľad.

Pre športovcov je dôležité, že zložená bunda nezaberá veľa miesta a neváži skoro nič. Keď ju nepotrebujete, len ju máte zabalenú pre prípad potreby, ani o nej neviete. Nezaťažuje vás, nenúti vás premýšľať, či ju budete dnes naozaj potrebovať a či ju nenechať radšej doma. Jednoducho si ju zabalíte so sebou, a keď máte pocit, že sa ochladzuje, máte ju po ruke. Oblečiete si ju na seba, dosiahnete optimálnu tepelnú pohodu a stále má vaše oblečenie štýl.


Nechajte správu

Vaša emailová adresa nebude zverejnená

Môžete použiť tieto HTML tagy a atribúty:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.