Bicyklovanie zdravo a dobre

Krajinou za pohodou a zdravím

Na bicykel s funkčným dresom

Zatiaľ to vonku vyzerá na výlet na bicykli len pre skutočných otužilcov. Ani umývanie bicykla od blata každý druhý deň mu zvlášť neprospieva. Preto mnoho rekreačných cyklistov zatiaľ len sleduje cyklistické športové zápolenia v televízii a obdivuje pestrofarebné cyklodresy a ich doplnky. Vedeli ste, že úplne rovnaké farebné prevedenie, ako nosí váš favorit, si môžete na seba obliecť, až vonku vystúpia teploty trochu vyššie a cesty uschnú po dažďoch?


Je hneď niekoľko dôvodov, prečo si aj rekreační cyklisti obľúbili cyklodresy aj na krátke výlety na bicykli. Predovšetkým je to farebnosť, ktorá prezentuje našu podporu pretekárskemu tímu a dáva tak najavo, komu v pretekoch fandíme. Je to úplne rovnaké, ako u nadšencov motoristického športu alebo u futbalu. Komu fandíme, toho farby nosíme. U cyklistiky ale zvlášť farebnosť dresov podporuje našu bezpečnosť na ceste. Vodiči áut pestrofarebné dresy zaregistrujú oveľa skôr, ako fádne a tmavé oblečenie.

dolomity

Rovnaký dôvod, teda bezpečnosť cyklistov, stojí za nákupom cyklistickej prilby. Aj keď si dávate veľký pozor, nemôžete niektoré okolnosti na ceste alebo správanie iných účastníkov cestnej premávky úplne predvídať. Potom je cyklistická prilba to jediné, čo je medzi vašou hlavou a obrubníkom. Dnešné prilby pre cyklistov sú vyrábané z ľahkých a pevných materiálov, takže jej hmotnosť vám pri jazde nebude vadiť. Dômyselné odvetrávanie príde vhod v horúcom lete a súčasne prilba zabráni na prudkom slnku úpalu. Farebné prevedenie potom ďalej zvyšuje vašu pasívnu bezpečnosť na ceste.

Ľahké a funkčné materiály, použité pre každý cyklo dres a ďalšie doplnky, ako návleky na tretry alebo na ruky, zabezpečia odvod potu z povrchu tela tak, aby ste necítili chlad a nemuseli sa báť prechladnutia. Funkčnosť dresov dopĺňajú traky a vrecká na drobnosti alebo jedlo svojou praktickosťou, overenou v pretekárskych tímoch. Aj keď jazdíte na bicykli ako hobby jazdec, môžete sa na ňom cítiť ako profesionál.


Nechajte správu

Vaša emailová adresa nebude zverejnená

Môžete použiť tieto HTML tagy a atribúty:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.