Bicyklovanie zdravo a dobre

Krajinou za pohodou a zdravím

Najlepšia cyklodovolenka je v penzióne

Asi každý si chce svoju dovolenku poriadne užiť. A k tomu potrebujeme tri veci. Peknú lokalitu, dobré jedlo a skvelé ubytovanie. A samozrejmé slušné počasie. Ale aj jeho vrtochy lepšie znesieme, keď pár dní zostaneme pod strechou, kde sú všetky služby, nie je ďaleko do mesta na nákup alebo na výlet na historický zámok a keď sú naše bicykle v bezpečí.


Spanie pod stanom už nie je pre mňa, nechcem nechávať veci len tak, keď si vyjdem na výlet po okolí. Turistická ubytovňa mi neposkytuje komfort, ktorý chcem mať na dvojtýždňovej dovolenke, je tam málo súkromia. A navyše som zvyknutý si svoje raňajky pripravovať sám, aby som dodržiaval svoj obľúbený jedálniček. Preto mojim obľúbeným ubytovaním na dovolenke po Čechách aj Slovensku je vždy penzión. Takmer vždy sa jedná o menšie objekty, kde je spolu so mnou len málo ďalších hostí, väčšinou rovnakého razenia, s ktorými si nie je problém porozumieť. Vlastné sociálne zariadenie a sprcha na izbe poskytuje dosť komfortu a súkromia po návrate z výletu. Spomínaná kuchynka s chladničkou poslúži nielen na prípravu raňajok, ale aj ľahkých večerí, keď sa nám z penziónu nechce, či už pre únavu alebo zlé počasie.

Samozrejme sme vyskúšali aj hotely, ale tam sme takmer vždy narazili na problém, kam uschovať bicykle. Hotely cielia na iný typ klientov a už ma nebavilo obvolávať vytipované hotely a zisťovať, či naše bicykle dovedú bezpečne uschovať. Naopak penzióny zacielené na turistov a cykloturistov s bicyklami počítajú a mať vlastný kľúč od veľkej garáže je samozrejmosťou.

Ďalšou veľkou výhodou penziónov je fakt, že stoja nielen v centre miest, ale aj na ich okraji alebo na dedinách. To je pre mňa tá pravá dovolenka, keď som okamžite v prírode, mimo áut a civilizácie a môžem sa povoziť v kľude lesnými cestami, vyšliapnuť si do kopcov, ochutnať maliny alebo čučoriedky a cítiť vôňu stromov. Navyše prístup a ochota majiteľa penziónu je často úplne inde, než u manažéra hotela s desiatkami izieb a hostí.

Skrátka penzión je pre mňa zárukou dobrého a príjemného ubytovania a skvelé dovolenky kdekoľvek u nás.


Nechajte správu

Vaša emailová adresa nebude zverejnená

Môžete použiť tieto HTML tagy a atribúty:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.