Bicyklovanie zdravo a dobre

Krajinou za pohodou a zdravím

Najlepšia obuv na bicykel aj na prechádzku

Na svoje jazdenie na bicykli používam horský bicykel a nemám na ňom špeciálne pedále s upínaním cyklistických tretier. Pretože sa rád prejdem aj pešo, keď som na zaujímavom mieste, napríklad u starého hradu alebo v zámockom parku. Preto je pre mňa dôležité používať obuv, v ktorej sa mi dobre jazdí na bicykli a ktorá je pohodlná aj na bežné nosenie v prírode alebo v meste.


Okrem jazdenia na bicykli som si obľúbil športovú obuv aj na všedný deň. Nemám prácu, kde by bol predpísaný odev a obuv do kancelárie, tak nosím to, čo je mi pohodlné. Či riadim auto alebo idem na nákup do mesta, mám na nohách botasky. Ľahkú športová obuv, v ktorej noha dýcha, nepotí sa a ktorá mi zaistí ľahký a pružný krok. To je zasa bonus pre moju operovanú chrbticu.

Športové topánky sa označujú ako „botasky“ u nás už roky, od doby, kedy sa pod týmto názvom objavila v našich obchodoch naozaj kvalitná športová obuv z prvotriednych materiálov. Pamätám sa, ako sa v nich dobre behalo vonku aj cvičilo v telocvični, ako sa v nich dobre chodilo na prechádzku do mesta. Avšak nie každá športová obuv si označenie „botaska“ zaslúži. Pretože originál je nielen názvom, ale aj kvalitou materiálu, jeho spracovaním a konečne aj pohodlím pri nosení, len jeden.

botasky

Mám rád, aby mi obuv, ktorá sedí na nohu, vydržala dlho. Jednak si nerád zvykám na nové topánky, jednak nerád kupujem nové topánky každý rok. Mám jedny na zimu do haly, mám dvoje na bicykel aj na prechádzky prírodou. Na dovolenku nechcem voziť plný kufor rôznych topánok, preto si kupujem botasky od českého výrobcu. V nich sa mi dobre jazdí a večer necítim únavu nôh. Ak si teda nenaložíte extra veľkú porciu kilometrov

O celkovom zážitku z mojej dovolenky na bicykli rozhoduje nielen výber lokality a aktuálne počasie, ale aj môj bicykel a pohodlie, ktoré mi na výletoch poskytuje cyklistický odev a cyklistická obuv. A na horský alebo krosový bicykel nie je lepšia obuv, ako poctivá kvalitná botaska.


Nechajte správu

Vaša emailová adresa nebude zverejnená

Môžete použiť tieto HTML tagy a atribúty:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.