Bicyklovanie zdravo a dobre

Krajinou za pohodou a zdravím

Poháre pre šampiónov

V každom z nás je trochu súperivosti. Radi skúšame, kto je rýchlejší, silnejší alebo pohyblivejší, kto viac vydrží, ďalej dosiahne, skôr vyjde na svojom bicykli na kopec. A tiež sa radi svojimi úspechmi chválime. Ale len slová nemusia byť postačujúce. Keď sa zúčastníme nejakého preteku, chceme hmatateľný dôkaz nášho úspechu.


Najjednoduchšou cestou pre organizátora súťažného zápolenia je vytlačiť diplomy. Prístup k počítaču a farebnej tlačiarni má dnes takmer každý a tak nevadí, že nemáme po ruke osobu, ktorá vie pekne písať rukou a diplom by vyrobila. Ovšem ako ľahko dokážeme diplom zaobstarať, tak ľahko sa dokáže poškodiť a nevydrží dlho.

Preto organizátori dopĺňajú diplomy trvácnějšou upomienkou na úspešný výkon. Pre víťaza preteku alebo rovno pre všetkých troch držiteľov pódiových miest to sú poháre, ktoré sa skvele vynímajú na čestnom mieste doma v obývačke alebo na poličke v pracovni. Dokumentujú športové úspechy príbuzným a návštevám a môžu začať zaujímavý rozhovor na tému, ktorý pohár kedy a za akých okolností bol získaný.

trophy

Kým pre držiteľov pohára je cenou za jeho získanie nesmierne úsilie v samotnom preteku i energia a čas venované príprave na podanie vrcholného výkonu, usporiadateľa zaujíma okrem vzhľadu aj to, za akú cenu tieto poháre nakúpi. Dnes sa netreba báť záverečného účtu, poháre pre úspešných účastníkov súťaže sú len malou položkou z rozpočtu na konanie akcie a to aj v prípade, že sa rozhodnete oceniť rôzne vekové kategórie zvlášť.

Pre športovcov je zaujímavý taký pretek, ktorý je dobre organizačne zabezpečený, je primerane náročný a samozrejme ocenený zaujímavým spôsobom. Čím viac pretekárov sa postaví na štart, tým viac teší úspech. A čím krajší a väčší pohár je odmenou za prvenstvo, tým väčšiu radosť víťazovi urobí. Dobre pripravené a dobre odmeňované športové stretnutia býva ambicióznymi pretekármi vyhľadávané a neľutujú času na prípravu na zápolenie ani únavy zo súťaže. Veď pohľad na pekný pohár vo vitríne vždy poteší.


Nechajte správu

Vaša emailová adresa nebude zverejnená

Môžete použiť tieto HTML tagy a atribúty:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.