Bicyklovanie zdravo a dobre

Krajinou za pohodou a zdravím

Ubytovanie v Jindřichovom Hradci

Počas dovolenky v Českej Kanade som niekoľkokrát zašiel do Jindřichovho Hradca a mesto ma uchvátilo. Historické centrum, zaujímavé zákutia, ale aj Floriánova fontána, to ma vždy lákalo zaparkovať auto a prejsť sa uličkami, zastaviť sa na na chvíľu a posedieť na lavičke a len tak pozorovať mesto. Preto som hľadal možnosť ubytovania priamo v Jindřichovom Hradci, až sem pôjdem znovu na dovolenku.


V centre mesta sa za parkovanie auta samozrejme platí, inak by tu nezvládli nápor turistov. Preto hľadám ubytovanie, ktoré nebude v centre, ale bude v jeho dosahu pešej prechádzky. Aby som kedykoľvek zašiel na dobrý obed v jednej z mnohých reštaurácií alebo sa len tak prešiel okolo Vajgaru a užili si pohľad na zámok. Hľadám ubytovanie v Jindřichovom Hradci, odkiaľ budem podnikať výlety na bicykli do prekrásnej krajiny plnej rybníkov a lesov, kde si oddýchnem od pracovného zhonu a naberiem nové sily.

zamek

Hľadám ubytovanie, ktoré má v ponuke ako apartmány s vlastným sociálnym zariadením a kuchynkou pre tri alebo štyri osoby, tak menšie izby s vlastným sociálnym zariadením a spoločnou kuchynkou. Kde televízia a bezdrôtový internet dopĺňajú ponuku služieb pre také dni dovolenky, kedy počasie výletom veľmi nepraje.

Keď je pekné počasie, ale chcete si po výletoch oddýchnuť, pergola s krbom a možnosťou grilovania všelijakých dobrôt bude k dispozícii spolu s vonkajším bazénom. Cykloturisti potrebujú tiež úschovňu bicyklov.

A keď si užijete samotného Jindřichovho Hradca, autom sú dostupné ako České Budějovice na strane jednej, tak ďalšie historické mestá, ako Slavonice, Dačice a Telč alebo zrúcanina hradu Landštejn. Všetky miesta stoja za návštevu a odnesiete si bohaté zážitky. Ja som pre seba našiel ubytovanie, Jindřichův Hradec navštívim opäť. Posuniem sa kúsok ďalej, než sme býval vlani a budem mať v dosahu horského bicykla zas inú krajinu plnú lesov, rybníkov a historických pamiatok.


Nechajte správu

Vaša emailová adresa nebude zverejnená

Môžete použiť tieto HTML tagy a atribúty:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.