Bicyklovanie zdravo a dobre

Krajinou za pohodou a zdravím

Videl som dve etapy Tour de France

Sobotňajšiu a nedeľňajšiu etapu Tour de France 2016 som si mohol pozrieť v pohodlí domova úplne celé a v priamom prenose. Bola to veľká zmena, pretože v tomto ročníku som videl vždy len polhodinku tesne pred koncom a potom tú trápnu Greg LeMond Show večer, kde viacej kecali, ako ukazovali cyklistov v zábere. Vlani som videl popoludní v televízii všetky etapy a to nemám rád časovky.


Každý deň som prišiel po druhej popoludní domov z kancelárie, pustil si telku a sadol si na gauč, aby som videl čo najviac z etapy. Tento rok som nezrušil predplatné Eurošportu, len som zmenil životný rytmus. A to výrazne. Z kancelárie chodím domov tesne po štvrtej, kedy končí v práci aj moja priateľka. Doma sa prezlečieme, pár minút oddýchneme (pri tom si pozriem pár minút z aktuálnej etapy), navarím kávu do termosky, zabalíme jedlo na večer a v pracovnom vyrazíme z domu smer naša nová záhrada na dedine.

A záhrada nám dá tento rok zabrať. Je nová, keď sme ju kúpili, odviezli z nej ovce a my sme museli nechať vyrúbať tri staré suché ovocné stromy, ostala len jedna jabloň. Bolo treba založiť zeleninové záhony, vysadiť nové ovocné stromy a kríky, postaviť kus plota, osadiť veľkú bránu, vyčistiť starý dom, vyrobiť regále, stolček ku grilu

V záhrade je toľko práce, že sme tam na jar chodili okrem víkendu dva-tri dni v týždni, ale ako sa zlepšilo počasie, sme tam každý deň popoludní až do deviatej večer. A nie len kvôli kvantu práce. Jednoducho sa tam cítime dobre. Tak dobre, že tam každý deň večeriame, pijeme kávu, občas sa prejdeme až na koniec dlhého pozemku, kde máme lúku. Vôbec nám nevadí, že je to autom asi desať kilometrov do druhej dediny.

Teraz prišli dva dni, v ktorých leje ako z krhly, v sobotu aj v nedeľu celý deň. Do záhrady sa neoplatí ani vkročiť. O výlete na bicykli sa nedá ani uvažovať. Hoci na budúci týždeň sme si jeden taký deň naplánovali. Predpoveď počasia je prijateľná, v záhrade je tiež všetko dôležité hotové, polievať netreba. Tak si spravíme výlet na bicykli, najprv len v miernych kopcoch, aby sme si otestovali svoju kondíciu a nemuseli večer volať auto, čo pre nás príde. Radšej zvolíme mierne tempo v miernom teréne.

Len ma teraz napadá, že ani v ten deň neuvidím Tour v priamom prenose. Celkom rád si ale spravím svoju tour de okres. Od vlaňajšej jesene mi totiž môj bicykel už dosť chýba.


Nechajte správu

Vaša emailová adresa nebude zverejnená

Môžete použiť tieto HTML tagy a atribúty:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.