Bicyklovanie zdravo a dobre

Krajinou za pohodou a zdravím

Chcete začať bicyklovať? Naučte sa správne obliecť

Úspešní slovenskí cyklisti na čele s Petrom Saganom dostali tento šport znova do povedomia ľudí a poriadne ho u nás spopularizovali. Bicyklovanie je na Slovensku zase veľmi obľúbené a čoraz viac ľudí mu prepadá. Ak sa k nim zaraďujete, mali by ste vedieť, že ako pri každom inom športe, aj tu hrá oblečenie dôležitú rolu. A nehovoríme len o módnom hľadisku. Zanedbať ho nielen sťaží športovú aktivitu, ale môže ohroziť aj zdravie. Tak ako si teda vybrať správne cyklistické oblečenie?


Cyklo oblečenie ovplyvní váš pocit pri športovaní

Je chybou myslieť si, že stačia tepláky a športové tričko. Obuť tenisky, vziať fľašu vody a vyrážame. Nie je to tak. Pri bicyklovaní, ako aj pri ďalších športoch, sa veľmi potíte, a zároveň vo veľkej rýchlosti rozrážate vzduch, takže vás môže nepríjemne prefúknuť. Odnesie si to väčšinou hlavne chrbtica. Cyklistické oblečenie sa vyrába tak, aby eliminovalo všetky nepriaznivé vplyvy okolia na vaše pohodlie a kvalitný športový výkon. Sú to najmä vietor, dážď a nízke či vysoké teploty.

Triathletes Riding Bicycle On Open Road

Nemusíte mať práve profesionálne cyklo dresy, aby ste boli správne oblečení na bicyklovanie. Stačí vám cyklistické tričko alebo tielko so správnymi krátkymi nohavicami. V šortkách sa dobre bicykluje, sú to najpohodlnejšie nohavice na akýkoľvek šport. Pre chladnejšie dni si zaobstarajte nepremokavú cyklo vetrovku. Niektoré majú dokonca v hornej časti chrbta odvetrávací panel. Pokožka tak lepšie dýcha.

damska-cyklo-helma-foxracing.sk

Doplnky sú dôležité

Nehovoríme o doplnkoch, ktoré ovplyvnia vzhľad, ale neprinesú nič pre váš výkon alebo bezpečnosť. Máme na mysli potrebné prilby a rukavice. Spadnúť z bicykla je totiž veľmi nepríjemné a často sú ľudia potom poriadne doudieraní a boľaví. A to v tom lepšom prípade. Rukavice zabránia poškrabaniu dlaní, cyklistická prilba zase chráni najpodstatnejšiu časť vášho tela – hlavu. Spadnúť na hlavu môže byť osudné, preto nefrajerujte, že vy prilbu nepotrebujete. Všetci sa pri takom rýchlom športe musíme chrániť a nezáleží, či sme začiatočníci alebo profesionáli. Bez bezpečnostných doplnkov cyklistického oblečenia na váš bicykel ani nesadajte. Pribaľte si aj vodu a kompletne vybavení sa oddávajte tomuto krásnemu športu. So správnym cyklo oblečením a doplnkami bude vaša jazda jednoduchšia a bezpečnejšia.


Nechajte správu

Vaša emailová adresa nebude zverejnená

Môžete použiť tieto HTML tagy a atribúty:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.