Bicyklovanie zdravo a dobre

Krajinou za pohodou a zdravím

Cyklodovolenka 2014 IV. – Nová Bystřice a okolie 2

Po návrate z prvej návštevy Jindřichovho Hradca sme sa podvečer rozhodli ešte pre krátky výlet po okolí Nové Bystřice, tentoraz opačným smerom, než prvýkrát. Počasie sa totiž popoludní umúdrilo, svietilo slniečko a tak nešlo odolať. Kúsok od penziónu sme objavili cedule, smerujúce návštevníkov mesta ku golfovému ihrisku. Povedali sme si teda, že sa tam pôjdeme pozrieť. Sami síce golf nehráme, ale zvedavosť nás premohla. Nikdy predtým som sa o výskyte golfového ihriska v okolí Nové Bystřice nedozvedel, pravda je ale tiež aj to, že som sa o to nezaujímal.


Vyrazili sme teda smerom západným a sledovali ukazovatele aj reklamu na dome. Kúsok za Bystřicí je objekt polície, podľa vzhľadu sa zrejme jednalo o bývalý objekt ochrancov hraníc tábora mieru a socializmu. Okolo areálu zatáča doprava úzka asfaltka v dobrom stave, ktorá začína stúpať.

Po oboch stranách cesty sa rozkladajú udržiavané plochy golfového ihriska. Počet jamiek a dĺžky dráh vám nepoviem, ako som písal, o golf sa nezaujímam. Areál sa mi ale páčil. Plochy sú posiate množstvom golfových loptičiek. Kto vie, ako si majitelia spoznajú tie svoje?

Všude samé míčky

Všade samé loptičky

Pokračovali sme na bicykloch ďalej na východ až na rázcestie pri rybníku Blanko. Doľava okolo neho vedie cesta na hranicu a do Rakúska, doprava do neďalekej dediny Smrčná. Aj v podvečer tú vidíte ľudí hrať golf.

Pretože sme plánovali len krátky výlet, vzali sme to doprava na Smrčnú. Prešli sme dedinou a za chvíľu vošli späť do Nové Bystřice. Hneď na začiatku, kúsok pod námestím, je pred križovatkou (hlavná odbočuje doľava, vedľajšia doprava na golfový areál) vľavo reštaurácia so záhradkou. Zastavili sme sa na dobrú večeru a že mäso tu vedia pripraviť skvele 😉 Okrem parkoviska pre autá majú aj vnútri záhradky parkovisko pre bicykle a tu sú cyklisti skutočne vítaní. Neviem, ako je to v krčme vo vnútri, tam som len nazrel cez pootvorené okno, ale na záhradke sa posedieť aj zajesť dá, ceny sú mierne a jedlo chutné. Na názov reštaurácie si nespomeniem, my sme jej hovorili „U dvoch sestier“ podľa dvoch pohľadných slečien, ktoré nás tu prvý deň obsluhovali. Je umiestnená na dobrom mieste pri príchode do Nové Bystřice od západu a tiež kúsok pod námestím, takže sa sem dá bez problémov dostať aj pešo a nie je to ďaleko.

Route 2 785 179 – powered by www.bikemap.net

Takže po chutnej večeri len neviem, prečo tu restovanej pečeni s omáčkou hovoria „pečeň na rošte“, sme vybehli na krátky kopček na námestie a okolo predajne domácich a všelijakých potrieb (budem sa jej venovať v ďalšom článku) sa dostali do penziónu Sluníčko. Aj napriek zlému počasiu máme za sebou dva krátke výlety na bicykli. Mapku prikladám.


Nechajte správu

Vaša emailová adresa nebude zverejnená

Môžete použiť tieto HTML tagy a atribúty:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.