Bicyklovanie zdravo a dobre

Krajinou za pohodou a zdravím

Cyklooblečenie do letných horúčav

Voľné dni a teplé počasie priamo nabáda vyraziť si na bicykli do prírody. Ale aj v horúcich letných dňoch musíme myslieť na to, ako sa čo najlepšie obliecť. Oblečenie nás má chrániť nielen pred vetrom či chladom a dažďom, ale aj pred nadmierou slnka a tiež pred ďalšími nástrahami prírody. A pri pohybe na cestách je súčasťou našej pasívnej bezpečnosti.


Iste záleží na tom, na ako dlho si na bicykli vyrazíme. Hodinové kolečko okolo rybníka zvládneme aj v kraťasoch a bez trička, ale dlhší výlet si vyžaduje dobré oblečenie. Keď je vyrobené z moderných a ľahkých materiálov, ako cyklistické oblečenie Kilpi, neváži skoro nič a chráni nás pred spaľujúcim slnkom aj vysušujúcim vetrom. Čo nájdeme pre nás cykloturistov v novej kolekcii 2016?

Kraťasy s odnímateľnou cyklovložkou Huron sa v lete zvlášť hodia. Sedíme mäkko a nohy sa nám zbytočné nepotia. Oderuvzdorný materiál je doplnený reflexnými prvkami pre lepšiu bezpečnosť na cestách, keď sa z výletu vraciame domov alebo na penzión už za šera.

slovakia

Cyklistické oblečenie ďalej tvoria cyklistické dresy s krátkym rukávom. Aj keď zaberiete do kopca a trochu sa spotíte, tieto dresy rýchlo odvedú pot a sú rýchloschnúce. Pri dlhšej jazde z kopca alebo v lesoch, kde je o niečo chladnejšie, ich vhodne doplní vetruvzdorná bunda Transformer s predĺženým chrbtovým dielom. Odopínacie rukávy vám dovolia premeniť ju na vestu, keď sa mierne oteplí. Výhodou ďalšej bundy s označením Hurricane je skvelá skladnosť. Keď je už tepla dosť, jednoducho ju zbalíte napríklad do vrecka na drese. Je ľahká a vždy po ruke. Reflexné prvky sú opäť samozrejmosťou.

Pri výbere svojho oblečenia na cyklistiku nezabudnite na drobnosti, ako sú rukavice alebo ponožky. Ponožky s dobrým odvádzaním potu takisto chránia nohy od odrenín, rovnako tak rukavice s odvetrávaním zadného dielu chránia ruky od nárazov riadidiel. Aj v lete je dôležité mať na bicykli na sebe kvalitné oblečenie.

Cyklistika a cykloturistika s funkčným oblečením je príjemná a z výletu sa vrátite osviežení a plní skvelých zážitkov.


Nechajte správu

Vaša emailová adresa nebude zverejnená

Môžete použiť tieto HTML tagy a atribúty:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.