Bicyklovanie zdravo a dobre

Krajinou za pohodou a zdravím

Jazda na strojoch borcov z Tour de France

Keď som práve na svojom bicykli nebrázdil malebnú krajinu v okolí, sledoval som v televízii zábery z najväčšieho a najťažšieho cyklistického preteku na svete. Stará dáma, ako sa tomuto preteku prezýva, priťahuje nielen profesionálov na bicykloch, ale aj hŕbu divákov. Lemovali každý cieľ, každé stúpanie. Bolo ich plno v každom meste, ktorým pretekársky pelotón prechádzal. A ďalšie milióny ľudí sledovali pretekárov pri televíznych obrazovkách. A tiež ich pretekárske stroje.


Divákov pri televízii potešilo, že sa Tour de France zúčastnili aj naši pretekári a vôbec si neviedli zle. Ich výkony v priebehu etáp aj práca pre tímy nezostali bez odozvy, hojne sa diskutovalo pod článkami najčítanejších denníkov aj na sociálnych sieťach. A tiež o tom, na čom jazdia najlepší z najlepších. Aké bicykle používajú?

Tinkoff

Team Giant Alpecin s Johnom Degenkolbem bol na obrazovkách často v spojitosti s kozmetickým prípravkom, ale nešlo si nevšimnúť, že sedlá pretekársky bicykel Giant a pretekári tímu boli k videniu na obrazovkách aj na špici preteku. Neprehliadnuteľné boli aj cestné bicykle Trek, jazdí na nich tím Trek Factory s Fabian Cancellarom. Profi pretekári majú k dispozícii najnovšie modely, ktoré sa ďalší rok dostávajú do predaja a sú k dispozícii aj pre hobby jazdcov.

Záujem o cestné bicykle majú aj ľudia, ktorí jazdia rekreačne na iných typoch bicyklov a majú chuť skúsiť niečo nové. Úspechy ich obľúbených šampiónov ich privádzajú do predajní cestných bicyklov. Aj ja zvažujem, že si kúpim cestný bicykel, keď v mojom okolí tento rok opravili veľa ciest, ktoré dostali nový asfaltový koberec a na cestnom bicykli by som mal väčší akčný rádius, než mávam na horskom bicykli, s ktorým jazdím viac v prírode.

cyklisti

Cestné bicykle Cannondale, Trek alebo bicykle Giant sú k videniu nielen v peletónu profesionálov, ale nájdete ich aj v ponuke predajcov bicyklov. Tour de France pre tento rok už skončila, ale vy stále ešte stihnete kúpiť si svoj nový cestný bicykel a preháňať sa po cestách, ako profesionál.


Nechajte správu

Vaša emailová adresa nebude zverejnená

Môžete použiť tieto HTML tagy a atribúty:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.