Bicyklovanie zdravo a dobre

Krajinou za pohodou a zdravím

Kam na bicykli Mikulov

Mikulov a jeho okolie ponúka skvelú možnosť cyklovýletov do blízkeho i vzdialenejšieho okolia. V samotnom meste aj v okolitých dedinách ponúkajú majitelia hotelov, penziónov aj ubytovania v súkromí veľa miest na prenocovanie, vhodných na dlhodobú dovolenku aj na krátkodobé pobyty, od najlacnejších po luxusné. Cenovo sú prístupnejšie, než ubytovanie v neďalekých Ledniciach. Aké výlety na bicykli môžete absolvovať z Mikulova a jeho blízkeho okolia?


Mikulov leží na juhozápadnom úpätí vápencovej hory Pálava, v tesnej blízkosti hraníc s Rakúskom a neďaleko vodnej nádrže Mlýny / Vestonickej nádrže. Je vinárskym krajom, plným historických pamiatok. To všetko sú základné fakty, ktoré určujú, aké ciele si môže cykloturista v tomto kraji vybrať. Ponuka je naozaj široká a ak sa rozhodnete v tomto krásnom kraji stráviť len niekoľko dní, rozhodne sa budete chcieť aspoň raz vrátiť a prejsť ďalšie nádherné miesta v okolí Mikulova.

Mikulov-Ottenthal-05

Podľa úrovne svojej kondície si môžete na Mikulovsku vybrať trasy po rovine alebo do kopcov. Môžete jazdiť len po Morave, alebo prekročiť na mnohých miestach hranicu do Rakúska. Pre ten prípad odporúčame cestovné poistenie. Okolie Mikulova je pretkané značenými cyklotrasami, vedúcimi po okreskách i cyklocestách. Dá sa na bicykli ísť aj po ceste medzi Mikulovom a Pohořelicemi na severe alebo Valticami a Břeclavou na východe, ale obe sú veľmi frekventované a jazdu na bicykli po nich neodporúčame. Alebo len po krátkom úseku ako prepojenie chodníkov pre cyklistov.

Na cestách okolo Mikulova stretnete desiatky turistov rôznych vekových kategórií na rôznych typoch bicyklov. Ako cestné špeciály, tak celoodpružené horské bicykle ale aj crossové bicykle. Výnimkou nie sú ani elektrobicykle . Cyklisti sú oblečení v špeciálnych tričkách ale aj v obyčajnom odeve pre voľný čas.

Ciele výletov u Mikulova

Na západ od Mikulova sa cyklistickým chodníkom dostanete do Březí a Nového Přerova, odkiaľ sa môžete vrátiť alebo pokračovať na juh do Rakúska. Alebo vojdite z Mikulova priamo na juh do Rakúska. Vrátiť sa môžete cez Valtice, ak vám nevadia kopce. Ak kopce vyhľadávate, vyberte za svoj cieľ hrad Falkenstein.

Falkenstein-03

Cez kopec Pálavu dvoma trasami dôjdete i do Lednice. Alebo to zoberte dokola cez Dolní Věstonice. Tu nájdete hŕbu reštaurácií, kde sa cestou občerstvíte a oddýchnete si.

TriGracie

Cez Sedlec a Hlohovec dôjdete do Lednice po rovine, cestou uvidíte mnoho replík antických pamiatok, ako Apolónov chrám alebo Tri grácie. V Lednici nezabudnite navštíviť zámocký park (bicykle v parku môžete len tlačiť) alebo si dôjsť na umelú romantickú zrúcaninu Janův Hrad.

Januv-Hrad

Vynechať nemôžete ani Minaret na konci zámockého parku.

Lednice

Cykloturisti s dobrou kondíciou si môžu zájsť pozrieť radnicu v rakúskom Laa alebo do Hrušovan nad Jevišovkou. Málo frekventovanými okresnými cestami dôjdete aj na sever do Pohořelíc okolo vodnej nádrže Nové Mlýny. Milovníkov historických pamiatok poteší prehliadka Valtíc a samotného Mikulova. Významným pomocníkom vám bude mapa Mikulovska.

Mikulov a jeho okolie okrem zaujímavých cyklotrás ponúka tiež nespočet možností stravovania. Hladom tu trpieť nebudete a určitej si skvele pochutnáte. Milovníci vínneho moku zasa majú veľa možností ochutnať ako biele tak červené.

Mikulov a jeho okolie je kraj cyklistom zasľúbený a jeho návštevu by ste nemali odkladať.


Nechajte správu

Vaša emailová adresa nebude zverejnená

Môžete použiť tieto HTML tagy a atribúty:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.