Bicyklovanie zdravo a dobre

Krajinou za pohodou a zdravím

Kanada česká cyklodovolenka ubytovanie

Ak chcete do Kanady, nepotrebujete ani letenky ani lodný lístok a ani víza. Môžete totiž pohodlne navštíviť Českú Kanadu, prírodný park na rozhraní Vysočiny a Juhočeského kraja a využiť aj faktu, že leží na severorakúskej hranici a užiť si tak dovolenku v prekrásnej prírode. V Českej Kanade je veľa rôznych možností ubytovania nielen pre cykloturistov.


Podľa vášho zamerania môžete hľadať ubytovanie v meste hotelového typu, potom hľadajte v mestách Dačice, Slavonice alebo Nová Bystřice. V každom z miest nájdete niekoľko hotelov a penziónov, niektoré s vlastnou reštauráciou. Výhodou ubytovania na cyklodovolenke v meste je to, že neďaleko ubytovanie môžete navštíviť viacero reštaurácií a tiež sú tu obchody. Nielen s potravinami, ale aj predajne s náhradnými dielmi na bicykle, ak na cykloturistické dovolenke vás stretne nejaká porucha. V Dačiciach dokonca kúsok do kostola nájdete aj cykloservis.

Cykloservis Dačice

Ďalšou možnosťou ubytovania v Českej Kanade sú penzióny v dedinách. Sú menšie, majú menej izieb, ale sú aj lacnejšie. Výhodné sú najmä ak idete na kratšiu cyklodovolenku, nepotrebujete byť blízko mesta a radšej ihneď po prvom šliapnutí si chcete užívať tunajšiu prekrásnu prírodu. Veľkou výhodou Českej Kanady je to, že je tu veľa možností na stravovanie mimo penzión, dokonca aj v úplne malých osadách nájdete otvorený bufet alebo reštauráciu, kde si môžete dať obed alebo kávu.

Ak dávate prednosť kempovaniu, veľa možností v Českej Kanade nemáte, ale jedna by tu bola. Kemp v obci Zvůle. Nevýhodou je prudký kopec smerom na Novou Bystřici, výhodou blízkosť mesta Kunžak alebo rozhľadne U Jakuba, odkiaľ sa môžete pokochať pohľadom na Českú Kanadu z výšky.

uJakuba02

Špecifickým spôsobom ubytovania v Českej Kanade je prenájom chalupy alebo chaty. Výhodné pre väčšie rodiny alebo skupinu priateľov. Nájdete ich väčšinou v malebných dedinách alebo na samote. Sú kompletne zariadené a vybavené a na letné ubytovanie ideálne. Pre skupinu šiestich až ôsmich ľudí môžu dokonca vyjsť lacnejšie, ako ubytovanie v penzióne, a navyše máte pre seba či svoju skupinu celý objekt často s veľkou záhradou.

Route 2 810 569 – powered by www.bikemap.net

V Českej Kanade je veľa miest, ktoré stoja za návštevu. Značené cyklotrasy nielen po cestách, ale aj kvalitných lesných cestách vás zavedú do malebných dediniek alebo horských osád. V lesoch prevažne smrekových si užijete nielen čerstvého vzduchu a pokoja, ale môžete navštíviť napríklad bizóniu farmu v Rožnove. Alebo využiť blízkosť rakúskej hranice a navštíviť u Peršlágu najsevernejší bod Rakúska alebo sa previesť krásnym rakúskym pohraničím.

krajina01

Veľa možností ubytovania, ľahko dohľadateľných cez internet, dobre vybavených a hustá siet ciest a cestičiek robí z Českej Kanady cyklistický raj. Navyše sú v dosahu ďalšie zaujímavé mestá, ktoré stoja za návštevu, ako Jindřichův Hradec alebo Telč.


Nechajte správu

Vaša emailová adresa nebude zverejnená

Môžete použiť tieto HTML tagy a atribúty:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.