Bicyklovanie zdravo a dobre

Krajinou za pohodou a zdravím

Návrat do Hlubokej

Keď plánujeme dvojtýždennú cyklodovolenou, vyberám si pre miesto pobytu zatiaľ neznáme miesto a teším sa na jeho poznávanie. Avšak na kratšie výlety, predovšetkým pre predĺžené víkendy, sa rád vraciam na miesta, kde som už bol, alebo som nimi prechádzal. Rámcovo viem, čo nás čaká a súčasne máme možnosť miesto lepšie spoznať.


Keď som pred rokmi trávil leto na Šumave na Sušicku, vydali sme sa autom na výlet do Budějovíc a prechádzali Hlubokou nad Vltavou. O nádhernom zámku počul asi každý a aj my sme sa tešili na prechádzku zámockým parkom aj na skvostný zámok samotný.

Ovšem nemohol som si nevšimnúť, ako pekné je okolie samotnej Hlubokej nad Vltavou. Pretože Hlboká nie je len zámok a park. To je aj Vltava a jej okolie, ako stvorené pre rekreačného cykloturistu, ako som ja. Začal som sa zaujímať, aké hotely Hlboká ponúka, ktorý by sa hodil pre naše športové aktivity. Iste, do Hlubokej jazdí veľa turistov, často len na jediný deň, pretože zámok je veľkým lákadlom a je doslova svetoznámy. Iste, aj my sa opäť pozrieme do zámku a najmä zámockej záhrady, prechádzky tu sú nádherné, ale predovšetkým sa budeme tešiť na jazdy na bicykli krajinou okolo Vltavy a možno sa na ňom vydáme cyklotrasou aj do Budějovíc.

Hluboká park

Na bicykli často prechádzame okolo golfových ihrísk. Naposledy v Českej Kanade. Tak som si povedal, že využijem ponúkanú možnosť, kedy je golfové ihrisko hneď vedľa hotela a zahrám si, teda skúsim si zahrať. Ako začiatočník to asi nebudem mať ľahké. Na druhú stranu, keď je hotel Hluboká nad Vltavou hneď vedľa rezortu, nebudem to mať ďaleko a po dvoch dňoch jazdenia na bicykli mi dobre padne pol dňa na greene 😉

Dovolenka ma čaká až koncom augusta. Do tej doby si vyrazím pár krát na kratšie pobyty a výlety. Jedným z cieľov bude Hluboká nad Vltavou a tu spojím kultúrne vyžitie s tým športovým. Pre načerpanie nových síl do práce je to ideálne miesto bokom ruchu mesta, ale nie ďaleko na to, aby ma samotná cesta tam aj späť domov unavila.


Nechajte správu

Vaša emailová adresa nebude zverejnená

Môžete použiť tieto HTML tagy a atribúty:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.