Bicyklovanie zdravo a dobre

Krajinou za pohodou a zdravím

Opäť Máchovo jazero

Keď plánujem svoju letnú dovolenku, vyberám si destináciu často podľa odporúčania priateľov, ale občas sa vraciam na miesta, ktoré som spoznal v minulosti. Viem, že dnes už vyzerajú inak, často lepšie, a láka ma spoznávať tie rozdiely, rovnako ako znovuobjavovať prírodu i pamiatky. Už som takto obišiel Sušicko na Šumave a nedávno aj Orlické hory. A teraz mierim na sever Čiech.Staré Splavy na Českolipsku som prvýkrát navštívil s podnikovým zájazdom v časoch, keď sa ešte „nosili“ kolektívne rekreácie. S mojou pani sme bývali v romantických chatkách medzi borovicami, kúsok od piesočnatej pláže Máchova jazera. Kúpanie bolo výborné a podnikli sme aj vychádzku na neďaleký hrad Bezděz.


Keď som hľadal základňu pre ďalšiu cyklistickú dovolenku, zadal som do vyhľadávača slovné spojenie „ubytovanie Máchovo jazero“ a k mojej radosti som uvidel ony chatky v borovicovom lese, v ktorých som býval pred rokmi. Nostalgia vo mne samozrejme zarezonovala, ale podľa fotografií na webe sú chatky aj sociálne zariadenie kompletne zrekonštruované, takže dovolenka to bude na starom mieste ale v novom prostredí. Výhodné je, že si bicykle dáme do chatky a nemáme problém kam s nimi, ako v niektorých penziónoch. Ubytovanie pri Máchovom jazera si rozhodne nenechám ujsť.


Veľkou výhodou pre nás je, že je to ubytovanie s polpenziou. Pretože keď vyjdeme na bicykli, tak na celý deň a obed si dáme tam, kde sa práve nachádzame. Raňajky a večeru však riešiť nemusíme, na tú sa môžem spoľahnúť v mieste svojho ubytovanie. A na bicykloch si pozrieme oveľa širšie okolie, ako len hrad Bezděz. Kombinácia prechádzok po pláži, výletu na hrad aj do širšieho okolia Máchova jazera s plávaním bude ideálnou relaxáciou pre naše telá i dušu. S priateľkou si dovolenku rozhodne užijeme. Len ma zaujíma, či ešte nájdem ten vonkajší šach s drevenými figúrami do pása. Pretože táto hra rozhodne nebola sedavým športom.


Nechajte správu

Vaša emailová adresa nebude zverejnená

Môžete použiť tieto HTML tagy a atribúty:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.