Bicyklovanie zdravo a dobre

Krajinou za pohodou a zdravím

Výsledky pre označenie "jindrichuv-hradec"

Ubytovanie v Jindřichovom Hradci

redakcia 0 Comments

Počas dovolenky v Českej Kanade som niekoľkokrát zašiel do Jindřichovho Hradca a mesto ma uchvátilo. Historické centrum, zaujímavé zákutia, ale aj Floriánova fontána, to ma vždy lákalo zaparkovať auto a prejsť sa uličkami, zastaviť sa na na chvíľu a posedieť na lavičke a len tak pozorovať mesto. Preto som hľadal možnosť ubytovania priamo v Jindřichovom Hradci, až sem pôjdem znovu na dovolenku.
Pokračovať...

Cyklodovolenka 2014 XIV. – Rozlúčka s Jindřichohradeckom

redakcia 0 Comments

Nič netrvá večne a tak aj čas našej dovolenky v Českej Kanade sa pomaly naplnil. Pred nami bol posledný deň pobytu na Jindrichohradecku, deň rozlúčenie sa s týmto nádherným krajom a dalo by sa smelo povedať aj cyklistickým rajom. Ale ako vždy často v roku 2014 počasie veľmi cyklovýletom neprialo, takže naša rozlúčenie s týmto krajom jazdou na bicykli po najkrajších miestach, ktoré sme tu poznali, neprichádzalo do úvahy, keď nechceli sme posledný deň poriadne zmoknúť. Takže sme sadli do auta a vyrazili opäť do Jindřichovho Hradca, dáždniky pripravené.
Pokračovať...

Cyklodovolenka 2014 V. – Do Jindřichovho Hradca lesom tam a cez dediny späť

redakcia 0 Comments

V pondelok po raňajkách v penzióne sme sa vydali na plánovaný výlet do Jindřichovho Hradca. Včera sme mesto navštívili autom a spoznávali ako peší turisti, dnes sme mali prozaickejšie plány. Potrebovali sme dovybaviť naše bicykle nejakými doplnkami a z internetového vyhľadávania som vedel, že v Jindřichovom Hradci je hneď niekoľko cyklopredajní-cykloservisy. A tak sme si urobili peknú vychádzku. Nechcel som skraja dovolenky zdolávať veľmi veľké stúpania, ani som nechcel absolvovať celú trasu tam a späť po úplne rovnakej ceste. Preto som prvú časť výletu volil skôr lesom.
Pokračovať...