Bicyklovanie zdravo a dobre

Krajinou za pohodou a zdravím

Výsledky pre označenie "nova-bystrice"

Kanada česká cyklodovolenka ubytovanie

redakcia 0 Comments

Ak chcete do Kanady, nepotrebujete ani letenky ani lodný lístok a ani víza. Môžete totiž pohodlne navštíviť Českú Kanadu, prírodný park na rozhraní Vysočiny a Juhočeského kraja a využiť aj faktu, že leží na severorakúskej hranici a užiť si tak dovolenku v prekrásnej prírode. V Českej Kanade je veľa rôznych možností ubytovania nielen pre cykloturistov.
Pokračovať...

Cyklodovolenka 2014 XIV. – Rozlúčka s Jindřichohradeckom

redakcia 0 Comments

Nič netrvá večne a tak aj čas našej dovolenky v Českej Kanade sa pomaly naplnil. Pred nami bol posledný deň pobytu na Jindrichohradecku, deň rozlúčenie sa s týmto nádherným krajom a dalo by sa smelo povedať aj cyklistickým rajom. Ale ako vždy často v roku 2014 počasie veľmi cyklovýletom neprialo, takže naša rozlúčenie s týmto krajom jazdou na bicykli po najkrajších miestach, ktoré sme tu poznali, neprichádzalo do úvahy, keď nechceli sme posledný deň poriadne zmoknúť. Takže sme sadli do auta a vyrazili opäť do Jindřichovho Hradca, dáždniky pripravené.
Pokračovať...

Cyklodovolenka 2014 XIII. – Chlum cez Rakúsko – ďalší pokus

redakcia 0 Comments

Po stredajších technických problémoch a následnej náhradnej návšteve Starého Města pod Landštejnem sme vo štvrtok 28. augusta uskutočnili ďalší pokus vyjsť si na bicykli z Nové Bystřice do Chlumu u Třeboně cez Rakúsko. A ako sme písal minule, keď to nejde na západ priamo, pôjde to obchvatom na východ. Aspoň toho viac uvidíme 😉 A pretože nielen predpoveď, ale aj počasie samo sa ráno ukazovalo ako veľmi pekné, nebál som sa naplánovať trasu trochu dlhšiu, na celý deň.
Pokračovať...

Cyklodovolenka 2014 XII. – Pichnutá duša a všetko je inak

redakcia 0 Comments

Streda 27. augusta bola naplánovaná úplne inak, než ako to nakoniec dopadlo. Ako obvykle toto leto v Českej Kanade, dopoludnia bolo chladno a dážď, ale podľa predpovede mal dážď popoludní ustať a snáď aj vyjsť slniečko. Tak som si v pokoji na izbe pripravil trasu tak, aby sme všetko stihli do tmy prejsť aj keď vyrazíme na dnešný výlet o niečo neskôr. Ale poznáte to, plány sú plány a skutočnosť býva často oveľa pestrejšia.
Pokračovať...

Cyklodovolenka 2014 XI. – Česká Kanada z výšok je nádherná

redakcia 0 Comments

Po nedeľňajšom výlete autom sme zatúžili opäť sadnúť na bicykle a vychutnať si tunajšiu krajinu. Nášmu zámeru bola naklonená aj príroda a počasie sa vyjasnilo, tak som naplánoval výlet na hrad Landštejn, ktorý je naozaj kúsok od Nové Bystřice a tiež ďalšie vyhliadkové miesto, okolo ktorého už sme raz išli. Takže si Českú Kanadu prezrieme nielen zo sediel bicyklov, ale tiež sa na ňu pozrieme pekne zhora.
Pokračovať...

Cyklodovolenka 2014 VIII. – Cez Rakúsko do Chlumu a späť

redakcia 0 Comments

Prvý piatok našej dovolenky na Jindrichohradecku sme sa vydali trochu nižšie. Aj keď všetko je relatívne. Z Nové Bystřice, ktorá leží asi 590 metrov nad morom, sme zišli do južných Čiech do Chlumu u Třeboně, ktorý má nadmorskú výšku 460 m, pritom doma sme niekde na 200 mn / m. To je rovnaký paradox, ako keď ideme na sever na Južnej Moravu. A aj keď som pôvodne plánoval ísť do vyšších polôh, aby som sa v sparnom lete ochladil, dnes sme sa išli trochu ohriať. Toto leto sa mi naozaj zdalo byť trochu zvláštnym. Vstali sme o trochu skôr, skontrolovali aktuálne počasie aj predpoveď na plánovanej trase a po výdatných raňajkách vyrazili juhozápadným smerom. Cestovný plán bol nabitý miestami, ktoré chceme dnes navštíviť. Pokračovať...

Cyklodovolenka 2014 VI. – Okolo „Moravské Hluboké“ a cez Kunžak, v znamení zimy a dažďa

redakcia 0 Comments

„… mráz, zima a chlad!“ Som si spieval skoro celý deň na tomto výlete refrén zo známej pesničky: „Mám malý stan“ – a nohy tak dlhé, ma na nohy ťahá, snáď zo všetkých strán. No lenže po utorkovom daždivom dni vyzerala predpoveď počasia na celkom solídny deň. Síce teploty okolo 15°C, ale bez dažďa, aj keď zamračené. Tak sme sa teplo obliekli a vyrazili z Nové Bystřice severovýchodne objavovať krásy Českej Kanady.
Pokračovať...

Cyklodovolenka 2014 V. – Do Jindřichovho Hradca lesom tam a cez dediny späť

redakcia 0 Comments

V pondelok po raňajkách v penzióne sme sa vydali na plánovaný výlet do Jindřichovho Hradca. Včera sme mesto navštívili autom a spoznávali ako peší turisti, dnes sme mali prozaickejšie plány. Potrebovali sme dovybaviť naše bicykle nejakými doplnkami a z internetového vyhľadávania som vedel, že v Jindřichovom Hradci je hneď niekoľko cyklopredajní-cykloservisy. A tak sme si urobili peknú vychádzku. Nechcel som skraja dovolenky zdolávať veľmi veľké stúpania, ani som nechcel absolvovať celú trasu tam a späť po úplne rovnakej ceste. Preto som prvú časť výletu volil skôr lesom.
Pokračovať...

Cyklodovolenka 2014 IV. – Nová Bystřice a okolie 2

redakcia 0 Comments

Po návrate z prvej návštevy Jindřichovho Hradca sme sa podvečer rozhodli ešte pre krátky výlet po okolí Nové Bystřice, tentoraz opačným smerom, než prvýkrát. Počasie sa totiž popoludní umúdrilo, svietilo slniečko a tak nešlo odolať. Kúsok od penziónu sme objavili cedule, smerujúce návštevníkov mesta ku golfovému ihrisku. Povedali sme si teda, že sa tam pôjdeme pozrieť. Sami síce golf nehráme, ale zvedavosť nás premohla. Nikdy predtým som sa o výskyte golfového ihriska v okolí Nové Bystřice nedozvedel, pravda je ale tiež aj to, že som sa o to nezaujímal.
Pokračovať...

Cyklodovolenka 2014 II. – Nová Bystřice a okolie

redakcia 0 Comments

Česká Kanada nás privítala prvý deň našej dovolenky verná svojmu menu. Hoci polovica augusta, teplo rozhodne nebolo. Aj keď v piatok, v deň našej prepravy zo Slovenska sem, sme sa úspešne, aj keď len tesne, vyhli dažďu ako na Slovensku tak v Rakúsku, tak tu to vypadlo, že sa mu nevyhneme. A budúcnosť mala dať za pravdu našim obavám. Ale nepredbiehajme, pekne všetko poporiadku.
Pokračovať...