Bicyklovanie zdravo a dobre

Krajinou za pohodou a zdravím

Takto sa propaguje krajina!

To, že rád jazdím na bicykli, nie je žiadne tajomstvo. A že na dovolenke s bicyklom jazdím mimo Slovensko, už asi tiež nie. Párkrát som to skúsil, ale kvalita a ceny poskytovaných služieb na slovenskom boli ďaleko za tým, na čo som zvyknutý v zahraničí. A teraz Rakúšania majú ďalšie tromf pre slovenského cykloturistu!Spolková krajina Dolné Rakúsko pozýva na návštevu svojej prekrásnej krajiny osobitým spôsobom. Na svojom webe pre Slovákov, áno, na webe pre Slovákov slovenskom, ponúka zaslanie cykloturistickej mapy po Dolnom Rakúsku úplne zadarmo poštou až k vám domov! Nielen, že tam môžete na bicykli jazdiť bez helmy, nie len, že sa vás automobilisti nepýtajú, kde máte výstražné vesty, nie len, že vás tam nikto nezrazí, pretože idete „len“ na bicykli a on, podnikateľ, autom, nie len, že vás všade pohostinne privítajú a dajú vám najesť, nie len že vám nepríde zle na špinavých záchodoch, oni vám dokonca pošlú aj svoju mapu zadarmo domov!

Niederösterreich_in_Austria

Či už sa chcete povoziť po cyklomagistrále u Dunaja, alebo chcete spoznať rakúsky vidiek s jeho prekrásnymi domami, zdobenými nádhernými kvetmi v záhradkách alebo na oknách, alebo vás lákajú skôr kopce, Dolné Rakúsko ich má pre vás pripravené. Vrátane ubytovacích a stravovacích kapacít samozrejme a vľúdnym personálom. Dokonca si ani peniaze nemusíte zamieňať, vystačíte si so slovenskými eurami.

Dolné Rakúsko

A kto býva blízko pri hraniciach s Rakúskom, môže rovno na bicykli zájsť k nim. Alebo naložiť bicykel do auta či na auto a vyraziť kus ďalej od hraníc, večer ste späť.

Ak bývate ďalej na východe Slovenska a radi by ste strávili v tomto cyklistickom raji dlhšiu dobu, odporučil by som ubytovanie napríklad v juhomoravskom Mikulove, ktorý leží priamo na hraniciach s Rakúskom. Nebude to drahé a navyše aj jazykovo príbuzné. Južná Morava má tiež čosi do seba a tiež tam nemusíte nosiť prilbu na hlave len preto, že vodiči áut jazdia ako blázni a policajti sa vyzúria na cyklistoch, pretože ich majú za chudobných.

Takhle se propapaguje země

Keď raz zas bude niektorý slovenský minister vykladať v televízii o podpore cestovného ruchu, spomeňte si, ako robia propagáciu svojej krajiny Rakúšania. A aby som nezabudol. www.dolne-rakusko.info. Tu si môžete objednať aj mapu zadarmo.


Nechajte správu

Vaša emailová adresa nebude zverejnená

Môžete použiť tieto HTML tagy a atribúty:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.