Bicyklovanie zdravo a dobre

Krajinou za pohodou a zdravím

Elektronické zabezpečenie domu

Každý rok sa teším na svoju cyklodovolenku. Na dva týždne odídem z mesta, vypadnem z pracovného rytmu a užívam si krásnu prírodu a výlety na bicykli. A rovnako tak trochu tŕpnem, čo sa môže stať s mojím domovom po dobu, kedy tam nebudem.


Odo mňa sa nikto nedozvie na sociálnej sieti, keď štrnásť dní bude môj dom prázdny. Neposielam zlodejom takú pozvánku. Na druhú stranu viem, že si sami dokážu vytipovať vhodné objekty a vhodné obdobie. Preto hľadám elektronické zabezpečenie, ktoré ochráni môj domov pred nevítanú návštevou. Viem, že dnes existujú také kamerové systémy, ktoré mi umožnia kedykoľvek sa pozrieť, ako to aktuálne vyzerá v stráženom objekte alebo si prehrať uložené záznamy staré aj niekoľko dní. Cez internet a na druhom konci republiky.

Avšak vedieť, že sa niečo stalo alebo práve deje, nestačí. Lepšie ako nachytať zlodeja je vyplašiť ho alebo odradiť. Na to slúžia alarmy, ktoré po zistení narušenia súkromia svojim zvukom upozornia susedov i samotného zlodeja. Ten nestojí o pozornosť okolia pri svojej „práci“ a radšej utečie. Bezpečnostné kamery už len nakrútia a zaznamenajú pokus o vlámanie, prípadne poškodenie zariadenia domu. Preventívne proti vlámaniu do domu slúžia aj niektoré viditeľne inštalované prvky zabezpečovacích systémov a kamery nad vchodom.

zlodej

Trochu som mal obavy z dodatočnej montáže elektronického zabezpečenia do hotového domu. Prepojenie všetkých kamier, snímačov otvorených okien aj dverí a senzorov pohybu s malým centrálnym ovládaním si vyžaduje celkom dosť káblov, a teda aj zásahov do stien a priečok. Vŕtania a lištovania a potom opráv omietky a maľovanie. Výrobcovia vychádzajú v ústrety všetkým majiteľom bytov a domov a ponúkajú aj bezdrôtové alarmy. S nimi ide inštalácie rýchlo a bez stavebných zásahov. Minimalizujete množstvo káblov a časovú náročnosť montáže zabezpečovacieho zariadenia.

Keď je môj dom chránený, som na dovolenke ďaleko pokojnejší a viac si ju užívam. Viem, že keď sa vrátim domov, nájdem všetko tak, ako som to nedávno opustil.


Nechajte správu

Vaša emailová adresa nebude zverejnená

Môžete použiť tieto HTML tagy a atribúty:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.