Bicyklovanie zdravo a dobre

Krajinou za pohodou a zdravím

Ako vybrať sedačku na bicykel pre dieťa

Celý život radi jazdíte na bicykli a teraz neviete ako to skĺbiť s malými deťmi? Je to jednoduché, kúpte si sedačku a deti môžete voziť celý čas so sebou. Navyše tak môžete vyraziť na rodinný výlet, ktorý celej rodine prospeje. Neviete si rady, podľa čoho vybrať sedačku pre dieťa? V prvom rade sa musíte rozhodnúť, či chcete mať dieťa pred sebou alebo za sebou. Nasleduje potom zvolenie typu zapínania. Nezabudnite, že ak si nebudete vedieť rady, v akejkoľvek predajni vám môžu poradiť, čo je pre vás výhodnejšie. Sedačku možno zakúpiť už pre osemnásť mesačné dieťa.


Na čo si dať pozor

Na vami zvolenej sedačke by nemali byť žiadne otvory či časti, o ktorej by sa dieťa mohlo poraniť či porezať. Tiež musí byť všetko pevne pripevnené. Deti sú veľmi vynaliezavé, a tak by si vaše dieťa mohlo čokoľvek rozopnúť či rozskrutkovať. Tým by mohlo dôjsť k pádu z bicykla a vážnemu zraneniu. Dôležitou súčasťou správnej detskej sedačky sú kvalitné bezpečnostné pásy, ktoré musia byť robené tak, aby ich samotné dieťa nechtiac nerozoplo. Mali by sa tu nachádzať opierky na nohy, umiestnené tak, aby sa dieťa nemohlo pripliesť do akejkoľvek časti bicykla. Tiež detská cyklistická sedačka musí spĺňať dané normy, bez ktorých nie je vhodné z bezpečnostných dôvodov vychádzať.

Rozdelenie sedačiek

Ako už sme hovorili, musíte si vybrať, či chcete mať dieťa pred sebou či za sebou. Ak máte dieťa pred sebou, máte nad ním neustálu kontrolu. Naopak ak máte dieťa vzadu, nemáte ho stále pod kontrolou. Výhoda sedačky vzadu je taká, že je dieťa chránené pred prachom a nečistotami z ciest.

Sedačky sa kupujú podľa hmotnosti dieťaťa. Pričom sedačka vpredu sa hodí skôr pre menšie deti. Nezabudnite, že dieťa musí byť v sedačke vždy pripútané a tiež musí mať cyklistickú prilbu, ktorá ho chráni pred zranením hlavy.


Nechajte správu

Vaša emailová adresa nebude zverejnená

Môžete použiť tieto HTML tagy a atribúty:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.