Bicyklovanie zdravo a dobre

Krajinou za pohodou a zdravím

Ako vybrať tachometer na bicykel

Ak jazdíte na bicykli dlhšie trasy, budete potrebovať cyklistický tachometer. Ten sa vám bude hodiť aj v prípade, že chcete poznať rýchlosť, akou jazdíte alebo vzdialenosť, ktorú prejdete. Tachometer k bicyklu neodmysliteľne patrí. Existuje niekoľko variantov, pripojení. Základom sú ale tri základné skupiny tachometrov, a to drôtové, bezdrôtové a profesionálne. Rozdielne môžu byť aj funkcie, ktoré daný tachometer ponúka. My vám dnes poradíme podľa čoho vyberať.


Výber základného druhu tachometra

V prvom rade si vyberte jeden z troch uvedených druhov pripojenia tachometra. Drôtové tachometre majú menšiu nevýhodu, a tou je jeho pripojenie na bicykel. Tento typ je vhodný pre tých, ktorí na bicykli vyjdú raz za čas a nechcú do tachometra investovať nadmieru financií. Drôtové tachometre sú tie najlacnejšie a pre začiatočníkov, deti či občasných cyklistov sú úplne dostačujúce.

Bezdrôtové tachometre už sú o niečo drahšie. Dajú sa k bicyklu ľahšie pripojiť. Sú vhodné pre cyklistov, ktorí na bicykel vyrážajú častejšie, nie však pre tých, ktorí sa bicyklu venujú profesionálne. Bezdrôtové tachometre už sú o niečo pokročilejšie, preto tu môžeme nájsť aj niektoré funkcie naviac, než u drôtových tachometrov. Tieto tachometre nemusíte využívať len na bicykli. Môžete ich vyskúšať napríklad aj na lyžiach či in-line korčuliach.

Poslednou skupinou sú profesionálne tachometre. Tie, ako už názov napovedá, sú vhodné pre profesionálnych cyklistov. U týchto tachometrov nájdete množstvo nadštandardných funkcií, ako napríklad meranie tepu. To sa vám môže hodiť pri dlhších trasách. Môžu tiež zahŕňať zabudované mapy cyklotrás, čo veľmi uľahčuje orientáciu.

Výber funkcií je dôležitý

Akonáhle sa rozhodnete, aký z tachometrov by ste chceli, je veľmi dôležité stanoviť si zoznam funkcií, ktoré požadujete. Ako už sme hovorili, drôtové tachometre nezahŕňajú toľko funkcií, čo bezdrôtové či profesionálne. Základné funkcie, ktoré má každý tachometer sú stopky, hodiny, priemerná a aktuálna rýchlosť, čas jazdy a prejdená vzdialenosť. Ak si vystačíte s týmito funkciami, rozhodne siahnite po základnom drôtovom tachometra.

Na trhu môžete nájsť aj vodotesný tachometer. Túto funkciu nepodceňujte. Nikdy neviete, kedy vás zastihne dážď, aj napriek tomu, že vychádzate za slnečného počasia.

Ak chcete, aby váš tachometer mal wi-fi pripojenie, bluetooth, kompas, teplomer či GPS, vyberte profesionálny tachometer. Hodiť by sa vám mohla aj funkcia, ktorá meria výkon ľavej a pravej nohy.


Nechajte správu

Vaša emailová adresa nebude zverejnená

Môžete použiť tieto HTML tagy a atribúty:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.