Bicyklovanie zdravo a dobre

Krajinou za pohodou a zdravím

Detský bicykel

Keď jazdia na bicykli rodičia, samozrejme chcú svoj vlastný bicykel aj deti. Pre nich je bicykel nielen pre víkendové výlety krajinou, ale aj prostriedkom trávenia voľného času a zábavy s kamarátmi. Aká detské bicykle sú vhodné pre každú vekovú kategóriu? Na čo si dať pri výbere pozor?


V prvom rade dbáme na kvalitu prevedenia a bezpečnosť bicykla. Detské bicykle musia vydržať detské zaobchádzanie, ktoré nie je vždy najprívetivejšie a dieťa si nesmie na bicykli ublížiť. Rám musí byť pevný, nesmie praskať a sedlo i rukoväte musia umožňovať bezpečné používanie a ovládanie bicykla. Detské bicykle ďalej vyberáme podľa veku a výšky postavy dieťaťa. U najmenších detí je vhodné, ak dosiahnu nohami na zem aj keď na bicykli sedia. Bezpečnú oporu v začiatku jazdenie na bicykli poskytujú balančné prídavné kolieska.

autumn_cycling

Takýto bicykel pre najmenšie ratolesti sa výborne hodí aj na prechádzky s rodičmi do parku, keď na kočík alebo odrážadlo je dieťa už veľké. Z tohto bicykla však váš malý potomok čoskoro vyrastie, avšak kvalitný bicykel využijete pre druhé dieťa alebo ho výhodne predáte v bazáre.

Školské deti majú radi horské bicykle s kolesami priemeru 20 palcov a prehadzovačkou ako u dospelých horských bicyklov. Dobrý bicykel disponuje aj odpruženou vidlicou a V-brzdami, na ňom s potomkom bez problémov vyrazíte na cyklotúru do prírody. Pomocou rýchloupináka nastaviteľné sedadlo dovoľuje bicyklu „rásť“ spolu s rastom dieťaťa a tak tento bicykel využijete niekoľko rokov, než dorastie do rámu štandardného horského bicykla.

v prirode

Pred nami je leto a letné prázdniny. Ak nechcete, aby vaše deti sedeli stále pred počítačom alebo televízorom, kúpte im detské bicykle a ukážte im, ako tráviť voľný čas aktívne a ako si užiť leto a zábavu. Pobyt s bicyklom na čerstvom vzduchu im prospeje a možno aj vám príde vhod si občas s deťmi vyraziť na kúpalisko alebo do lesa.


Komentáre ( 2 )

  1. OdpovedaťRatatouille

    Sme cyklisticka rodina a teda aj nase deti zacali celkom skoro. Ked vsak niekedy zazriem na akych bicykloch sa ucia deti chodit maju to tazke aj ked my sme nemali tiez ziadne super bicykle. Ale ked je moznost preco nekupit za stejne peniaze alebo o trošku viacej kvalitnejsi bicykel. Ja som fanusik odlahcenych detskych bicyklov. Nase deti jezdia na Early Rider a mozem iba odporučit.

  2. Odpovedaťmelen

    To je pravda, tie odlahcene bicykle urobia vela, lebo představte si, ze ked vazite napr. 70 kíl, máte bicykel ťažký 35 kíl. Lebo to deti takto majú. 18 kg a 9 alebo 10 kg bicykel, chudiatka...

Nechajte správu

Vaša emailová adresa nebude zverejnená

Môžete použiť tieto HTML tagy a atribúty:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.