Bicyklovanie zdravo a dobre

Krajinou za pohodou a zdravím

Detský bicykel

Keď jazdia na bicykli rodičia, samozrejme chcú svoj vlastný bicykel aj deti. Pre nich je bicykel nielen pre víkendové výlety krajinou, ale aj prostriedkom trávenia voľného času a zábavy s kamarátmi. Aká detské bicykle sú vhodné pre každú vekovú kategóriu? Na čo si dať pri výbere pozor?


V prvom rade dbáme na kvalitu prevedenia a bezpečnosť bicykla. Detské bicykle musia vydržať detské zaobchádzanie, ktoré nie je vždy najprívetivejšie a dieťa si nesmie na bicykli ublížiť. Rám musí byť pevný, nesmie praskať a sedlo i rukoväte musia umožňovať bezpečné používanie a ovládanie bicykla. Detské bicykle ďalej vyberáme podľa veku a výšky postavy dieťaťa. U najmenších detí je vhodné, ak dosiahnu nohami na zem aj keď na bicykli sedia. Bezpečnú oporu v začiatku jazdenie na bicykli poskytujú balančné prídavné kolieska.

autumn_cycling

Takýto bicykel pre najmenšie ratolesti sa výborne hodí aj na prechádzky s rodičmi do parku, keď na kočík alebo odrážadlo je dieťa už veľké. Z tohto bicykla však váš malý potomok čoskoro vyrastie, avšak kvalitný bicykel využijete pre druhé dieťa alebo ho výhodne predáte v bazáre.

Školské deti majú radi horské bicykle s kolesami priemeru 20 palcov a prehadzovačkou ako u dospelých horských bicyklov. Dobrý bicykel disponuje aj odpruženou vidlicou a V-brzdami, na ňom s potomkom bez problémov vyrazíte na cyklotúru do prírody. Pomocou rýchloupináka nastaviteľné sedadlo dovoľuje bicyklu „rásť“ spolu s rastom dieťaťa a tak tento bicykel využijete niekoľko rokov, než dorastie do rámu štandardného horského bicykla.

v prirode

Pred nami je leto a letné prázdniny. Ak nechcete, aby vaše deti sedeli stále pred počítačom alebo televízorom, kúpte im detské bicykle a ukážte im, ako tráviť voľný čas aktívne a ako si užiť leto a zábavu. Pobyt s bicyklom na čerstvom vzduchu im prospeje a možno aj vám príde vhod si občas s deťmi vyraziť na kúpalisko alebo do lesa.


Komentáre ( 2 )

Nechajte správu

Vaša emailová adresa nebude zverejnená

Môžete použiť tieto HTML tagy a atribúty:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.