Bicyklovanie zdravo a dobre

Krajinou za pohodou a zdravím

Štyria šašci dehonestujú Slovensko

Občas sa v médiách objaví povzdych, že Slovensko potrebuje propagáciu a zlákať turistov, domácich aj zahraničných, aby tu trávili viacej času. A tiež aby tu nechali svoje peniaze, hoci to nikto nahlas nepovie. Vraj najsledovanejšia slovenská televízia Markíza opäť oživla svoju trapošinu so štyrmi kvázikomikmi, ale mám pocit, že skôr odstrašujú turistov a vyháňajú ich preč.


Po Slovensku vo štvorici v minulosti ukazovalo televíznym divákom rôzne miesta Slovenska a pokúšalo sa ich predstaviť tak, aby ľudí zaujali a pozvali na návštevu. Miesta to boli možno zaujímavé, ale spôsob, akým boli prezentované, mi našepkávalo, že buď sú debili tvorcovia relácie, alebo majú za debilov Slovákov-televíznych divákov. Relácia našťastie nemala dlhého trvania, takže nemohla narobiť slovenskému turizmu veľa škody.

Toto leto Markíza opäť spustila pohromu s rovnakým názvom, v ktorej sa spojila s ďalšou slovenskou pohromou, železnicou. Jedným dielom relácie sa prelína súťaž dvojíc hercov s poznávaním rôznych miest a do toho vždy nejak zapoja železnicu. Aspoň tak, že „súťažiaci“ dostávajú namiesto bodov plastové vagóniky. V tom marketingu musia mať dobrý matroš, ktovie, kam naň chodia.

By ma zaujímalo, ako sa bežný turista dostane do prezidentského paláca a ako si s Andrejom urobí v parku selfíčko. A čo si tvorcovia programu mysleli o potenciálnych slovenských turistoch. Že spontánne nabehnú na všetky tie ukázané miesta a budú sa biť s palicami a vedrami na hlave?

Súkromná televízia si so svojimi peniazmi môže robiť čo chce a aj herci sa môžu zosmiešňovať, ako chcú. Nemusí byť každý skvelý herec, niekomu stačí, že berie plat. No čo nedokážem pochopiť, prečo takémuto prezentovaniu krajiny niekto neurobí prietrž skôr, než sa Slováci definitívne rozhodnú kašlať na Slovensko a nepôjdu na dovolenku všetci do zahraničia. Onedlho už aj Grécko bude lacnou destináciou.

Slovensko je rozhodne krásna krajina, ktorá má čo ponúknuť každému turistovi, domácemu aj z vonka. Kto hľadá krásnu prírodu, historické pamiatky, športové zážitky, dobrú gastronómiu, nájde to na Slovensku. Pravda, len čo niekto dá do poriadku cesty, zlepší ubytovacie a ostatné služby, zlepší kvalitu dopravy tej železnice. A pozrie sa, ako sa robí propagácia krajiny napríklad v Česku. Program Toulavá Kamera českej televízie by im mohol byť inšpiráciou.


Nechajte správu

Vaša emailová adresa nebude zverejnená

Môžete použiť tieto HTML tagy a atribúty:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.