Bicyklovanie zdravo a dobre

Krajinou za pohodou a zdravím

Výkony fanúšikov na Tour de France

Stará dáma, ako sa prezýva najväčší pretek cyklistov Tour de France, neprestáva udivovať výkonmi cyklistov a technickým vybavením jednotlivých tímov. Pretekári jazdia napriek vetru, dažďu a niekedy aj cez svoje zranenia, ktoré utrpeli v zápale boja alebo vo chvíľke nepozornosti. Ale za pozornosť stoja občas aj výkony fanúšikov cyklistiky, ako na nasledujúcom videu.


Nielen pretekári Tour musia dbať na pravidelný pitný režim. A zatiaľ čo my rekreační cyklisti si svoje bidonu vozíme po celú trasu svojej jazdy a pravidelne dopĺňame vodu, pretekári si môžu svoje zásoby dopĺňať prakticky po celú dobu pretekov, okrem posledných 20 kilometrov. Na trase sú nielen bufety, úseky, kde si za jazdy, často akrobatickým spôsobom, vyzdvihnú tašku so zásobou jedla a pitia od svojich podporných tímov. Bidony si berú zo svojich sprievodných vozidiel alebo šampiónom vozia vodu ich domestici, teda podporný pretekári v tíme. A aby prázdny bidon nemuseli sebou zbytočne voziť, odhadzujú ich.



Prázdne bidon sa stávajú cenenými suvenírmi pre divákov, nielen cyklistov. Ovšem niekedy býva ukoristenie bidonu náročnou a bolestivou záležitosťou, ako tomu ukazuje toto video z druhej etapy Tour de France 2015 z Rotterdamu.

Takto získaný bidon asi nebude bežnou súčasťou cyklistickej výbavy a nebude používaný na pitie vody. Skôr asi zostane na čestnom mieste poličky so suvenírmi a bude doplnený príbehom „Ako som si skočil pre bidon“.


Nechajte správu

Vaša emailová adresa nebude zverejnená

Môžete použiť tieto HTML tagy a atribúty:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.