Bicyklovanie zdravo a dobre

Krajinou za pohodou a zdravím

Na výlet iba s elektrobicyklom

Vonku sa vyčasilo a slnečné teplé počasie láka cyklistov von na vzduch. Nemám rád jazdu na bicykli v studenom a sychravom počasí, preto cez zimu mám svoj stroj odstavený. No teraz sa len pozerám, aké pekné počasie vládne a ako by som vlani o takomto čase už cez víkendy brázdil cesty a cestičky v okolí môjho bydliska a nasával vôňu jari z plných pľúc. Na bicykel nemám ani pomyslenie a keby som mal vyraziť do prírody na cykloturistický výlet, musel by som si zaobstarať asi elektrobicykel.


Nie, neochorel som. Cítim sa zdravo. Ale aj tak mám pocit, že by som nevládal vyjsť na kopce v okolí, na ktoré som vždy doteraz vyšiel bez problémov. A nepomohol by mi ani nový bicykel, ktorý som si pred poldruha rokom zaobstaral a na ktorom tak rád jazdím. Jednoducho nevládzem, nemám síl.

Všetky svoje fyzické sily nechávam v novej záhrade. Trávim v nej spolu s priateľkou každú voľnú chvíľu cez týždeň aj cez víkend. Už od začiatku roku upratujeme, prerábame, sadíme, vytvárame novú záhradu. Pozemok, ktorý sme kúpili, bol dlhé roky neudržiavaný, nerastie tam takmer nič. Teda nerástlo. Lebo už sme nasadili pätnásť nových ovocných stromov, dvadsiatku ovocných kríkov, jahody. Vybudovali sme nový plot, pripravujeme vyvýšené záhony pre zeleninu. A hoci sme po každom dni v záhrade veľmi spokojní, sme aj veľmi unavení.

Mikulov-Ottenthal

Tak unavení, že iba pozeráme na cyklistov, ktorých vidíme z auta počas presunu do záhrady. A tíško im závidíme. Na jednej strane síce cítime, ako sa zlepšuje naša telesná kondícia, ako mocnieme, na druhej strane, keby som mal teraz možnosť sadnúť na bicykel, asi by som zvolil iba elektrobicykel. Neverím, že by som vládal aspoň päťdesiat kilometrov.

Našťastie sme pri kúpe tejto záhrady rátali s tým, že prvý rok, teda rok jej založenia, bude pre nás náročný tak, že sa na bicykel asi veľmi nedostaneme. A na letnú cyklodovolenku môžeme asi rovno zabudnúť. Nie len, že nebudeme vládať bicyklovať, asi ani na ňu po investíciách do záhrady nebudeme veľmi mať. Ale taký týždeň v Mikulove by som si rád zopakoval. Nie je to ďaleko, nie je tam draho a v okolí sú veľmi pekné cyklotrasy, mnohé z nich po rovine, ktoré by nám teraz padli vhod.

Tento rok to tedy s bicyklovaním vyzerá blede. Asi si fakt budem musieť kúpiť elektrobicykel. Vyskúšanú jazdu na ňom už mám, tak viem, do čoho idem.


Nechajte správu

Vaša emailová adresa nebude zverejnená

Môžete použiť tieto HTML tagy a atribúty:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.